Nasze serwisy:

Jesteś tutaj > Informacje produktowe > Kolekcja mebli ogrodowych Leroy Merlin

Menu

Newsletter prasowy

Kolekcja mebli ogrodowych Leroy Merlin

Relaks w promieniach słońca.

Od wczesnej wiosny po późną jesień, gdy tylko zaświeci słońce każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Przyjmujemy gości, pijemy poranną kawę, grillujemy z przyjaciółmi – korzystamy z lata i ładujemy akumulatory. Coraz częściej aranżujemy taras lub balkon tak jak dodatkowy pokój w naszym domu.

Przy wyborze mebli i akcesoriów ogrodowych przeznaczonych do użytku na zewnątrz powinniśmy zwrócić uwagę na ich walory funkcjonalne, wygodę, trwałość oraz wzornictwo. Sprzyja nam rozwój nowoczesnych technologii i zastosowanie nowych materiałów. W najnowszej kolekcji mebli ogrodowych Leroy Merlin znajdują się meble ogrodowe zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najnowszymi trendami. Takie, które będą nam służyć przez lata nie tracąc przy tym nic ze swojej funkcjonalności i urody. Przeznaczone na balkony, tarasy i werandy, do wiejskich altan i miejskich ogrodów zimowych zachęcą nas do odpoczynku.

liniowanie_01 [Converted]

1. Krzesło z serii VIENA, drewno akacjowe, składane. 2. Krzesło z serii SAN MARINO metal/drewno akacjowe, składane. 3. Stół rozkładany z serii VERMONT, drewno akacjowe. 4. Krzesło z serii MALMO, drewno akacjowe. 5. Stół z serii VIEVA, drewno akacjowe. 6. Stół HONEY, drewno akacjowe.

„Wybierając meble ogrodowe powinniśmy przede wszystkim kierować się ich przeznaczeniem.” – radzi Jacek Huryń szef produktu Działu Ogród Leroy Merlin – „Jeżeli lubimy wypoczywać na tarasie zdecydujmy się na tzw. coffee set-y, czyli wygodne fotele lub leżaki oraz niskie stoliki. Godne polecenia są serie Korrida czy Santorini, w skład których wchodzą fotele, sofa i stoliki. Z kolei do biesiadowania w ogrodzie potrzebujemy klasycznych krzeseł i obszernych, najlepiej rozkładanych stołów. Do takich należą serie Roterdam, Viena, Niagara. Warto także zwrócić uwagę na trwałość wyposażenia oraz łatwość pielęgnacji. Meble drewniane wyglądają przepięknie i świetnie komponują się z naturą, ale trzeba pamiętać o ich regularnej konserwacji. Najlepiej na świeżym powietrzu spisuje się aluminium oraz wszelkiego rodzaju polirattany i technorattany, które doskonale zniosą każdą pogodę. Osobną kwestią jest przechowywanie mebli ogrodowych w sezonie jesienno-zimowym.Jeżeli nie dysponujemy pomieszczeniem do ich przechowywania obowiązkowo wybierajmy meble z nowoczesnych, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne materiałów. Zaopatrzmy się w specjalne pokrowce lub zdecydujmy się na meble składane, które wymagają mniej miejsca.”

liniowanie_01 [Converted]

7. Fotel z serii SANTORINI, drewno/rattan. 8. meble z serii KORRIDA, drewno/polirattan/aluminium. 9. Krzesła MALAGA, rattan/aluminium, różne kolory.

Stylistyka mebli ogrodowych z kolekcji Leroy Merlin nawiązuje do najnowszych trendów światowego wzornictwa; występują lekkie ażurowe formy charakterystyczne dla lat 60-tych i 70-tych, połączenie naturalnego rattanu lub technorattanu z drewnem, melanżowe plecionki o niejednolitej barwie, imitacje drewna, jasne beże i szarości obok elektryzujących barw oraz modułowe zestawy wypoczynkowe, pozwalające na zmianę aranżacji.

„Początkowo meble ogrodowe produkowano z drewna, naturalnego rattanu lub drewna łączonego z żeliwem.” – dodaje Jacek Huryń – „W miarę rozwoju technik wytwarzania asortyment wzbogacił się o produkty wykonane z bambusu, plastiku, aluminium, szkła, kompozytu, ceramiki, betonu, laminatu HPL, technorattanu. Najnowsze trendy we wzornictwie i technologiach poszły o krok dalej i teraz nic nie jest jednoznaczne: jedne materiały imitują inne np. plastik imituje technorattan i drewno, aluminium - drewno, drewno - plastik, tworzywa sztuczne - beton, ceramika - drewno itd.”

liniowanie_01 [Converted]

10. stół i krzesło z serii ROMA, szkło/aluminium. 11. zestaw mebli ogrodowych NIAGARA, szkło/aluminium 12. Stół z serii ALTA, szkło/aluminium.

W skład kolekcji mebli ogrodowych wchodzą serie: NIAGARA, ROMA, MONTE CARLO, MONACO, CORFU, LOVIKA, WENECJA, ALTA, ROTERDAM, SANTORINI, ALTEA, KORRIDA, które uzupełniają dodatki i akcesoria: poduszki, parasole słoneczne, moskitiery i wiele innych drobiazgów umilających letni wypoczynek.

Na francuskiej Riwierze.

Klimat i nastrój francuskiej Riwiery w polskim ogrodzie lub na tarasie – to możliwe, o ile tylko dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią. Ekskluzywny zestaw MONTE CARLO zapewni wypoczynek w prawdziwie południowym stylu. MONTE CARLO to modułowy system mebli ogrodowych, który można dowolnie łączyć, tworząc różne kombinacje. Automatycznie rozkładany dach chroni przed słońcem, wiatrem i niewielkim deszczem. Środkowy element sofy, wyposażony w dodatkową płytę, może służyć jako stolik. Zestaw MONTE CARLO jest wykonany na aluminiowej ramie wykończonej wielobarwnym technorattanem z powłoką chroniącą przed promieniowaniem słonecznym. Do tego łatwy montaż i 3 lata gwarancji. Same zalety!

liniowanie_01 [Converted]

Modułowy zestaw ogrodowy MONTE CARLO

 

Więcej informacji na www.leroymerlin.pl

Dodatkowe informacje i materiały:

Joanna Łozińska, Leroy Merlin Public Relations

e-mail: jlozinska@leroymerlin.pl; tel: +48 660414102

Jesteś tutaj > Informacje produktowe > Kolekcja mebli ogrodowych Leroy Merlin

Ściągnij artykuł w formacie PDF Pobierz ten artykuł w formacie PDF

Kontakt dla mediów

Maksymilian Pawłowski

Menedżer Komunikacji Korporacyjnej

Maksymilian Pawłowski
Joanna Łozińska

PR Produktowy

Joanna Łozińska 660 414 102

Kontakt dla klientów

Dane teleadresowe

Leroy Merlin Polska Ul. Targowa 72 03-743 Warszawa Tel: + 48 22 528 58 00 Fax: +48 22 528 58 35 NIP: 113 00 89 950