Nasze serwisy:

Jesteś tutaj > Informacje o firmie

Menu

Informacje o firmie

IMG_3943

Leroy Merlin na świecie

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych z branży Do It Yourself (DIY). Firma rozpoczęła działalność we Francji w 1923 roku. Od 1979 roku jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). Z kolei w roku 2006 r. z firm branży budowlanej należących do AFM utworzono ADEO, do którego przynależy m.in. Leroy Merlin.

Obecnie ADEO, to 32 przedsiębiorstwa w 13 krajach na całym świecie (Brazylia, Chiny, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Ukraina, Włochy, RPA), zatrudniających łącznie ponad 98 tys. pracowników. Przedsiębiorstwa ADEO dzielą się na pięć głównych gałęzi działalności: multispecjaliści (Leroy Merlin, KoziKaza), sklepy składy (Bricoman, Dompro, Quotatis), sklepy blisko klienta (Weldom, Aki, Bricocenter), sklepy dekoracyjne (Zodio, Delamaison.fr, Decoclico.fr, Deco-Smart, Lightonline.fr, Homes-up) oraz sklepy specjalistyczne (Kbane).
adeo_logo_apps_horizontal_compact_2lignes_rvb-01

Dziś Leroy Merlin, to ponad 400 sklepów na całym świecie. Z kolei ADEO zajmuje 3. miejsce na światowym rynku handlu materiałami budowlano-dekoracyjnymi.

Leroy Merlin w Polsce

Krzysztof Kordulewski – Dyrektor Generalny Leroy Merlin Polska

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 roku otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie jesteśmy w 40 miastach w Polsce. Leroy Merlin Polska to 57 sklepów wielkopowierzchniowych, 1 punkt sprzedaży, sklep internetowy www.leroymerlin.pl, portal do zlecania usług remontowo-budowlanych www.oferia.pl, portal inspiracyjno-wnętrzarski www.domzpomyslem.pl, dwa profile na FB „Kocham ogród!” i „Dom z pomysłem” oraz centrala, która na co dzień wspiera działania sklepów. W Leroy Merlin Polska pracuje blisko 10 tys. pracowników!

Misją Leroy Merlin jest ułatwianie klientom realizacji domów ich marzeń poprzez fachowe doradztwo oraz ofertę produktów i usług w zakresie projektowania, budowy, remontu i urządzania domów, ogrodów i balkonów.

Fundacja Leroy Merlin Polska

IMG_9089Sylwia Pawska – Prezes Fundacji Leroy Merlin Polska

Fundacja powstała we wrześniu 2012 r. w odpowiedzi na postulaty ekipy Leroy Merlin w ramach pracy nad nową wizją przedsiębiorstwa w 2011 roku (proces nazywał się Horyzont 2020).

Realizujemy naszą misję przede wszystkim wspierając społeczne inicjatywy pracownicze. Służy temu Program Grantowy, który organizujemy dwa razy w roku.

Misja Fundacji Leroy Merlin:Pomagamy budować trwały wkład, służący rozwojowi społeczności lokalnych – jesteśmy dobrym sąsiadem.

Dotychczas w realizację Programów Grantowych zaangażowało się łącznie ponad 1500 wolontariuszy, w większości pracowników Leroy Merlin Polska! Aż tyle osób zdecydowało się aby poświęć swój prywatny czas, aby działać na rzecz wspólnego dobra lokalnych społeczności.

W skali całego kraju nasi wolontariusze wyremontowali ponad 150 placówek publicznych – m.in. domy dziecka, szkoły, przedszkola szpitale, świetlice terapeutyczne. Udało nam się również stworzyć 12 ogrodów, z czego część miała funkcję terapeutyczną i dydaktyczną, w dużej mierze ukierunkowaną na potrzeby dzieci.

Co nas niezmiernie cieszy, to fakt, że z każdą kolejną edycją grantów, skala pozytywnego wpływu na otoczenie wywieranego przez wolontariuszy Fundacji zwiększa się.

Kontakt dla mediów

Maksymilian Pawłowski

Menedżer Komunikacji Korporacyjnej

Maksymilian Pawłowski
Joanna Łozińska

PR Produktowy

Joanna Łozińska 660 414 102

Kontakt dla klientów

Dane teleadresowe

Leroy Merlin Polska Ul. Targowa 72 03-743 Warszawa Tel: + 48 22 528 58 00 Fax: +48 22 528 58 35 NIP: 113 00 89 950