Duże, płaskie powierzchnie, które dominują w każdym domu zachęcają do eksperymentów stylistycznych, a projektanci i producenci prześcigają się w rozwiązaniach i produktach, które urozmaicą każdą ścianę i podłogę. Podkreślą styl wnętrza, osobowość mieszkańców i uchronią przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Nie od dziś wiadomo, że boazeria, tapety, panele dekoracyjne stanowią doskonałą izolację cieplną, a dywan zabezpieczy nas przed zimną podłogą. Ściany i podłogi przestały więc być tłem dla mebli i dodatków. Stały się równorzędnym elementem wyposażenia domu, a czasem głównym elementem dekoracyjnym. Wiąże się to tendencją do optymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni i rezygnacji z nadmiaru rzeczy. Wnętrze, nawet małe, będzie przestronne i przytulne gdy wszystkie jego komponenty: ściany, podłogi, meble i detale „złożą się” w harmonijną całość.
Nowe produkty do wykończenia ścian i podłóg mają same zalety: są proste w montażu, podkreślą każdą stylizację, wprowadzą nowoczesną, świeżą atmosferę i co równie ważne pasują do różnych aranżacji: klasycznych, minimalistycznych, w stylu glamour czy boho.
Natura
Natura, zwłaszcza w egzotycznym wydaniu, zawładnęła wyobraźnią projektantów i triumfalnie wkroczyła do naszych domów już jakiś czas temu. Wzory i motywy dekoracyjne rodem z lasów tropikalnych pojawiają się na tapetach, kaflach, szklanych panelach, dywanach. Palmy, bananowce, storczyki ozdabiają pokoje dając nam możliwość relaksu w otoczeniu bujnej roślinności. Teraz do wzorów roślinnych dołączyły kwiaty w rozmiarze XL, dzięki którym poczujemy się jak w ogrodzie botanicznym.
Klasyka
Przestrzeń urządzoną w stylu klasycznym wyróżnia elegancja, prostota, równowaga i symetria. Wnętrze emanuje spokojem i tworzy bezpieczny azyl dla całej rodziny. Jest wysmakowane, wyrafinowane i nieco nostalgiczne. Czerpie inspirację z przeszłości adaptując wzory i motywy dekoracyjne do współczesnych wymagań i oczekiwań. W klasycznym wnętrzu dominują naturalne materiały i sprawdzone rozwiązania. Drewniana podłoga, wełniany dywan, kamienne wykładziny, płytki ceramiczne, boazeria w angielskim stylu to jego niezbędne elementy.
Minimalizm
Minimalista żyje w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Ceni prostotę i umiar, graficzne wzory, ograniczoną do czerni, bieli i szarości paletę barw, surowy kamień i metal. W swoim mieszkaniu pragnie odpocząć od nadmiaru bodźców i naładować akumulatory. Otacza się starannie dobranymi przedmiotami i ogranicza ozdoby do minimum. Jednak nawet takie preferencje i ograniczenia stylistyczne pozwalają stworzyć niebanalne wnętrze, a minimalistyczna aranżacja sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu i wielkiej przestrzeni loftu.
Boho
Mimo, że boho jest przeciwieństwem minimalizmu, to wnętrza urządzone w tym stylu także nie znoszą przesady. Wbrew pozorom są trudne i wymagające w aranżacji. Harmonijne połączenie kolorystyki, motywów i wzorów charakterystycznych dla różnych kultur to nie lada wyzwanie. Pomoże w tym szczypta humoru, dyscyplina stylistyczna i bardzo dużo wyobraźni. Nie musimy obawiać się eksperymentów, a w miarę upływu czasu zmieniać, poprawiać, przerabiać wnętrza. Boholubi swobodną, pełną zaskakujących zestawień, kolorową przestrzeń i nie boi się zmian.
Glamour
Złota mozaika na ścianach łazienki, marmurowe płyty w holu, posadzki ze szlachetnego dębu, lustra odbijające światło lamp, matowe i błyszczące powierzchnie to kwintesencja stylu glamour. Wywodzi się z hollywoodzkich produkcji filmowych i wymaga dużych przestrzeni oraz starannej stylizacji. Odpowiednio zaaranżowane będzie pięknym, eleganckim, pełnym blasku wnętrzem, które zachwyci naszych przyjaciół i znajomych oraz powodem do naszej dumy.
W nowej kolekcji Leroy Merlin na lato 2022 znajdziemy rozwiązania i produkty do wykończenia powierzchni ścian i podłóg w różnych stylach i na każdą kieszeń. W większości są wykonane z naturalnych, odnawialnych surowców lub do powtórnego przetworzenia. Nowa kolekcja jest dostępna we wszystkich sklepach Leroy Merlin od czerwca 2022. Więcej informacji i inspiracji na www.leroymerlin.pl