Zbliżający się Dzień Dziecka to okazja, żeby zadbać o wnętrza naszych pociech. Pokój malucha powinien przede wszystkim zachęcać do poznawania świata, z kolei wnętrza nastolatków powinny zawierać strefę nauki i rozrywki oraz dawać przestrzeń na pasję. Warto pomyśleć też o aktywnym spędzaniu czasu na zewnątrz. Zwłaszcza najmłodsi docenią ogrodowe gadżety takie jak piaskownica, huśtawka czy domek, które będą służyć zabawie przynajmniej na kilka sezonów.
Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Dziecięcy pokój jest miejscem o wielu funkcjach. Służy do zabawy, nauki, odpoczynku, jest azylem i przestrzenią do spotkań z kolegami. Każda z tych ról zmienia się wraz z wiekiem dziecka, dlatego pokój musi „rosnąć” w miarę dorastania jego użytkownika. Dzień dziecka to doskonały moment, aby poznać i podyskutować z naszą latoroślą o jego czy jej marzeniach i potrzebach związanych z własnym pokojem. Może chciałby zmienić kolorystykę wnętrza, dodać dekoracje, usunąć niepotrzebne sprzęty lub wręcz przeciwnie – zwiększyć powierzchnię do przechowywania skarbów. Aby dziecko czuło się komfortowo w swoim małym świecie, pozwólmy mu podejmować decyzje i zaangażujmy w realizację planów.
Leśne zwierzątka, miękkie materiały i łagodne kolory tworzą przestrzeń idealną dla maluszka. W takim pokoju z przyjemnością można poznawać świat. Modułowe meble sprawiają, że dziecko z łatwością sięgnie po przedmioty. Miękkie dywany są świetną stacją – można się na nich wygodnie rozsiąść z zabawkami. Całość dopełniają lampy i girlanda na drabince.
Modułowe meble i długi blat wystarczyły, by stworzyć oryginalną strefę do nauki i rozrywki. Punktowe reflektory oświetlają półki, mapę i biurko. Wieczorami podkreślą całość. Na podłodze świetnie prezentują się dywany. Ich kolorystyka akcentuje spójność aranżacji. Uwagę przyciąga zawieszony na uchwytach rower. Z kolei okno zdobi pomysłowe siedzisko.
Miłość do różu można wyrazić na wiele sposobów. W pokoju nastolatki idealnie sprawdza się ściana pomalowana do połowy i nieco ciemniejszy odcień na tapicerowanych panelach. Dzięki ich miękkości są idealne również w roli zagłówka. Okrągłe dywaniki korespondują z pufami. Duże lustro i ciekawe grafiki zdobią wnętrze, a puszysta lampa dopełnia całość.
Dziecko w ogrodzie
To bardzo dobry pomysł. Dzieci z pewnością docenią plac zabaw we własnym ogródku czy na działce. Już samo planowanie i urządzanie będzie atrakcją i znakomitym zajęciem dla całej rodziny. Pamiętajmy tylko, aby dostosować wyposażenie do potrzeb i zainteresowań naszych dzieci i zaangażujmy je do realizacji projektu. Dzieci są kreatywne i mają bujną wyobraźnię. Z pewnością podpowiedzą nam jak sobie wyobrażają swoje miejsce w ogrodzie.
Idealny plac zabaw powinien być harmonijnie wkomponowany w nasz ogród, zapewniać trochę cienia i osłonę od wiatru. Wybierając wyposażenie powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Należy kupować sprzęty, które posiadają certyfikat normy PN-EN 71-8 lub są oznaczone znakiem CE. Wyposażenie placu zabaw powinno być solidne, trwałe i dobrze wykonane. Upewnijmy się czy elementy wyposażenia nie mają ostrych kantów, wystających śrub czy gwoździ. Huśtawki, domki, drabinki powinny być solidnie zamontowane do podłoża. Co jakiś czas należy sprawdzić stan mocowania. Pamiętajmy, że wiele elementów wyposażenia możemy wykonać samodzielnie przy użyciu drewnianych kratek, podestów, belek, płotków, skrzynek, gąbki, poduszek, fragmentów tkanin. Na przykład szałas można zbudować z maty wiklinowej i drewnianych słupków ogrodzeniowych. Własnoręcznie wykonane elementy placu zabaw należy zabezpieczyć odpowiednimi preparatami lub olejem do impregnacji drewna.
Z okazji Dnia Dziecka Leroy Merlin zaprasza do odwiedzin. W wybranych sklepach odbędą się warsztaty z edukacji ekologicznej i sadzenia kwiatów „Dzieciaki Sadzeniaki” lub „Ogród w słoiku”. Informacje o terminach organizowanych akcji znajdują się w sklepach. Niespodzianki dla małych i dużych czekają!